‘99% e kryer’: Skuadra spanjolle dhe gjermane në ‘luftë’ për Mirlind Dakun

Një ndër lojtarët kosovarë që po kalon për momentin formë të jashtëzakonshme këtë sezon në Europë është Mirlind Daku. Edhe pse skuadra e tij, Mura në Superligën e Sllovenisë ka hasur në vështirësi nga ndeshjet e para, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për sulmuesin kosovar, transmeton Gazeta Metro. Ai është golashënuesi më i … Vazhdoni me leximin e ‘99% e kryer’: Skuadra spanjolle dhe gjermane në ‘luftë’ për Mirlind Dakun