Loading…

20 mijë euro për rehabilitim të familjarëve të personave të zhdukur

  • 16/11/2016 | 10:29

20 mijë euro për rehabilitim të familjarëve të personave të zhdukur

Qeveria e Kosovës miratoi propozim-vendimin për ndarjen e mjeteve financiare në vlerë prej 20 mijë euro për përkrahje të projektit të Këshillit Koordinues të Asociacioneve Familjare të të Zhdukurve të Kosovës, për rehabilitim të familjarëve të personave të zhdukur

Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi tha se shuma prej 20 mijë eurosh është parparë për realizimin e aktiviteteve të familjarëve për persona të zhdukur dhe dërgimin në banja.

Gjithashtu Kuçi tha se të japin mundësi për të rehabilituar 100 antarë.

“Të japim mundësi që këta 100 anëtarë të rehabilitohen”, tha Kuçi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë