Loading…
A do kishit frikë në veturë pa drejtues? Këto janë reagimet e vozitjes si në filma
  • 21/03/2018 | 20:23

A do kishit frikë në veturë pa drejtues? Këto janë reagimet e vozitjes si në filma

Në jo pak filma fantastiko-shkencorë shohim automjete që lëvizin pa asnjë person që t’i drejtojë ato, por sa njerëz realisht do ta provonin që të lëviznin pa pasur shofer në makinë.


E në videon promovuese të “Ëaymo” që Google ka shfaqur, duket sikur njerëzit do e kenë shumë të lehtë të përshtaten me këtë lloj transporti.

Në video dallohen persona të ndryshëm që hipin në taksinë pa shofer dhe shfaq reagimet e tyre kur kuptojnë se në timon nuk ka asnjë person.

E pas ekzaltimit të parë duket se gjithçka vijon normalisht, ku pasagjerët vijojnë rutinën e tyre, e madje disa prej tyre i zë gjumi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë