Loading…

A do ta votoj Trustin? flet Duda Balje

  • 23/06/2022 | 11:32

A do ta votoj Trustin? flet Duda Balje

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, ka thënë se do ta votojë Trustin, shkruan Gazeta Metro.


Balje përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se do të votojë pro Trustit, pasi siç ka thënë e kupton.

“Të nderuar, Unë jam PËR trustin, sepse e kuptoj!”, ka shkruar Balje.

Ndryshe, ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës, ku në rend dite është edhe Projektligji për tërheqjen e një përqindje të parave nga Trusti.

Kjo pikë ishte paraparë për seancën e djeshme, por shkaku i mungesës së kourumit, seanca u shty për sot në ora 10:00.

Nisma për tërheqjen e Trustit është e PDK’së, derisa partia në pushtet, Lëvizja Vetëvendosje, është deklaruar kundër kësaj nisme./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë