Loading…

A do të bëhet Shpend Ahmeti kryetar i partisë së re? Flet Visar Ymeri

  • 03/05/2018 | 14:40

A do të bëhet Shpend Ahmeti kryetar i partisë së re? Flet Visar Ymeri

Deputeti i GDP-së, Visar Ymeri sot në një intervistë ka folur rreth partisë së re të tyre, Deklaratës së Parimeve, si dhe temave të tjera që kanë të bëjnë me shtetin e Kosovës.


Ai është pyetur edhe se kush mund të jetë kryetari i partisë të cilën e kanë formuar deputetët e dorëhequr te VV-së.

Deputetja Besa Baftiu në një intervistë kishte thënë se Shpend Ahmeti mund të jetë kryetar, por asgjë nuk është konfirmuar.

As deputeti Ymeri nuk e ka mohuar një gjë të tillë, duke thënë se Ahmeti është në bashkëpunim me ta dhe i përkrah.

Natyrisht se edhe Shpendi është në bashkëpunim dhe na përkra.  Sa I përket kryetarit, një gjë e tillë nuk është vendosur ende, por secili mund të jetë, natyrisht edhe Shpendi. Askush nuk mund të jetë i përjashtuar’, ishte përgjigja e Ymerit për Periskopin.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë