Loading…
A do të dalë sh’mitri dimër: Publikohet parashikimi i motit për 15 ditët e ardhshme
  • 08/11/2018 | 17:10

A do të dalë sh’mitri dimër: Publikohet parashikimi i motit për 15 ditët e ardhshme

Temepratuart në këtë pjesë të Evropës do të arrojnë vlera të pabesueshme të larta dhe atë më së paku deri më 23 nëntor

Nga të vjetrit e dimë thënien “Sh’mitër e dimër, shëngjergj e verë”. Por, kjo thënie me sa duket nuk do të dalë, së paku jo sa i përket pjesës së dimrit. Edhe në periudhën në vijim na pret mot i nxehtë mbi mesatare, e parëndomtë për këtë kohë të vitit, transemton gazetametro.net.

Sipas modelit parashikues të cilin e ka publikuar Wxcharts, temepratuart në këtë pjesë të Evropës do të arrojnë vlera të pabesueshme të larta dhe atë më së paku deri më 23 nëntor.

Ndonëse në ndërkohë edo të jetë një periudhë e shkurtër gjatë të cilës temperaturat do të jenë mesatare apo së paku afër atyre mesatare, parashikimi të cilin mund ta shihni zbulon se edhe te ne gjatë 15 ditëve të ardhshëm na pret most kryesisht i nxehtë mbi mesatare.

/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë