Loading…

A do të ketë borë? Mot i ftohtë gjatë ditëve të ardhshme

  • 25/01/2023 | 23:57

A do të ketë borë? Mot i ftohtë gjatë ditëve të ardhshme

Prishtina Weather, ka njoftuar se moti përgjatë ditëve të ardhshme do të jetë i ftohtë dhe i vranët, shkruan Gazeta Metro.


Pos kësaj, pritet që kohë pas kohe ka mundësi që do të ketë reshje të dobëta bore.

Njoftimi i plotë:

Mot i ftohtë dhe i vranët ditëve të ardhshme.  Kohëpaskohe mundësi për reshje të dobëta bore.

25.01.2023 – Mot i zymtë, kryesisht i vranët dhe i ftohtë parashihet deri në fundjavë mbi vend.  Kohëpaskohe priten mundësi edhe për reshje të dobëta bore, derisa viseve malore mund të jenë më të shumta.  Nga dita e hënë do të ketë edhe intervale me diell.

Indeksi i cilësisë së ajrit mbetet në vlera të pranueshme.  Nga dita e shtunë me periudha më të gjata qetësie, ndotësit ajror shënojnë rritje në koncentrime, e indeksi do të kalojë në vlera të dobëta dhe shumë të dobëta.

26.01 – Kryesisht vranët.  Kohëpaskohe priten mundësi për reshje të dobëta bore, apo të përziera me shi në pjesë më të ulëta të vendit.

27.01 – Ftohtë e kryesisht vranët.  Herë pas here shkurtimisht priten edhe reshje të dobëta bore.

28.01 – Kryesisht vranët e ftohtë.  Vende-vende mundësi për reshje të dobëta bore.

29.01 – Ftohtë e me vransira.

30.01 – Ftohtë, kryesisht me vransira.  DItën edhe intervale me diell.

Temperaturat në rënie.  Minimalet zbresin edhe në -2 e -4C, e ato maksimale në 0C e 1C.

Të enjte frynë erë e lehtë dhe mesatare nga lindja e juglindja 6-12m/s, nga dita e premte verilindore, e në fundjavë  e lehtë.

Shtypja atmosferike me tendencë të rënies, e në fundjavë në rritje. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë