Loading…

A do të ketë mjaftueshëm grurë Kosova sivjet

  • 04/06/2023 | 22:27

A do të ketë mjaftueshëm grurë Kosova sivjet

Ka kohë të gjatë që merret me bujqësi.


Jonuz Zeqiri nga fshati Hallaq i Madh i komunës së Lipjanit, përpiqet që vit për vit të rritë sipërfaqen e të mbjellurave.

E për hektarët me grurë që ka mbjellur sivjet thotë se i ka më të shumtë se vitin paraprak

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë