Loading…

A do të paguhet puna jashtë orarit me draftin e ri të rregullorës?, flet zyrtari i komunës së Prishtinës

  • 16/03/2019 | 21:14

A do të paguhet puna jashtë orarit me draftin e ri të rregullorës?, flet zyrtari i komunës së Prishtinës

Autoritetet e kryeqytetit po e shqyrtojnë mundësinë që bizneseve t’ua ndalojnë punën gjatë fundjavës, e disave t’ua lejojnë me taksa shtesë, transmeton Gazeta Metro.


Por, bizneset janë kundër kësaj rregulloreje që është duke u bërë gati.

Përfaqësuesi ekzekutiv i komunës së Prishtinës, Osman Bllaca ka thënë për Klan Kosova, se do të caktohet se çfarë do të bëjnë edhe gjatë vikendeve dhe cilat kritere duhet të plotësohen.

“Me rregullore do të caktohet se çfarë do të bëjnë edhe gjatë vikendeve dhe cilat kritere duhet të plotësohen. Ne gjithashtu do të shikojmë edhe përidhën e pagesës, e cila do të jetë pas përfundimit të orarit për ata të cilët dëshirojnë të punojnë”, ka thënë Bllaca. /gazetametro.net

https://www.facebook.com/KlanKosovaOfficial1/videos/2383317825020184/?t=75

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë