Loading…

A duhet të ndërtohet xhamia në qendër të Prishtinës?

  • 15/07/2017 | 16:09

A duhet të ndërtohet xhamia në qendër të Prishtinës?

Është hapur sërish debati për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë, diku në qendër. Komuna e Prishtinës ka dhënë leje, por një peticion i nisur nga banorët e lagjës Dardania ka ndezur debatet.


Në peticionin ku po kundërshtohet ndërtimi i xhamisë, e ku bëjnë pjesë edhe një grup arkitektësh, thuhet se plani i xhamisë, nuk përshtatet me planin urbanistik të lagjes.

Cili është mendimi juaj? A duhet të ndërtohet në qendër kjo xhami?

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë