Loading…

A e dini pse stjuardesat i mbajnë duart pas shpine në aeroplan?

  • 09/12/2021 | 16:41

A e dini pse stjuardesat i mbajnë duart pas shpine në aeroplan?

Gjatë udhëtimit me aeropaln nund të keni vërejtur se stjuardesat pothuajse gjithmonë mbajnë duart pas shpine kur përshëndesin pasagjerët që futen në avion, transmeton Gazeta Metro.


Kur ato bëjnë këtë punë, nuk është se ato janë duke kontrolluar rripat e sigurimit. Duket se prapa këtij veprimi është një arsye e rëndësishme.

Në fakt është krejt e thjeshtë. Stjuardesat dhe tërë stafi i aeroplanit duke bërë këtë veprim, numërojnë pasagjerët që futen në bordë.

Kjo ndodh edhe kur pasagjerët ulen në avion. Stafi ka një numërues të veçantë për ta bërë këtë, dhe në duar mbajnë një pajisje pas shpinës duke mos tërhequr vëmendjen e pasagjerëve./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë