Loading…

A e meriton këtë çmim ‘marramendës’ që i ka vendour pronari këtij Fordi të vitit 1976?

  • 13/01/2022 | 22:58

A e meriton këtë çmim ‘marramendës’ që i ka vendour pronari këtij Fordi të vitit 1976?

Një Ford XB Falcon i mirëmbajtur bukur dhe i parestauruar ka dalë në shitje në Australi dhe është një nga shembujt më të mirë të këtij lloji.


Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, Falcon doli nga fabrika lokale e Fordit në vitin 1976 dhe është lyer me një ngjyrë të quajtur “Piper i Kuq”.

Edhe pse makina është mbi 45 vjeçe, Australian Muscle Car Sales deklaron se ajo nuk ka asnjë gërvishtje apo dëmtim pavarësisht se është plotësisht origjinale.

Çdo copë xhami është gjithashtu origjinale dhe e vendosur të jetë në gjendje të përsosur.

Zbulohet se makina fillimisht iu dorëzua një burri në Victoria dhe ka kaluar nëpër duart e koleksionistëve të tjerë të Ford gjatë viteve. Ajo madje ka fituar një sërë çmimesh, duke përfshirë origjinalin më të mirë.

Në një vështrim brenda kabinës mund të zbuloni se ajo ka qenë jashtëzakonisht e mirëmbajtur. Tapetet origjinale janë ruajtur gjithashtu dhe në bagazhin e tij është një çantë veglash dhe një rrotë rezervë dhe gomë origjinale.

Duke pasur parasysh gjendjen e makinës, mund të justifikohesh për të menduar se ajo ishte mbyllur në një garazh që kur u ndërtua. Megjithatë, ajo ka kaluar 27,807 km (17,278 milje) dhe Australian Muscle Car Sales po kërkon 265,000 dollarë AU (190,000 dollarë amerikanë) për të.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë