Loading…

A e parashikoi Simpsons premierën e një filmi kosovar në Amerikë

  • 13/11/2021 | 08:19

A e parashikoi Simpsons premierën e një filmi kosovar në Amerikë

Derisa këto ditë po shfaqet në Amerikë filmi i prodhimit kosovar, “Zgjoi” para tri viteve Simpsons në një episode të shkurtër familja Simpsons shkon për ta shikuar një film kosovar.


Filmi “Vjeshtë kosovare” bën që njëri nga personazhet e Simpsons të fiton bileta falas për në kinema për ta shikuar.

Ata shkojnë në kinema për ta shikuar filmin, derisa bëjnë paksa humor pasi që filmi ka problem me titrimin.

Në film paraqiten dy ushtarë të UÇK-së duke ecur, derisa aty personazh edhe një cjap.

Pavarësisht toneve të humorit në këtë serial të animuar, gjatë këtij viti, konkretisht gjatë kësaj vjeshte një film i prodhimit të Qendrës Kinematografike të Kosovës është duke u shfaqur në Amerikë, shkruan GazetaExpress.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë