Loading…

A është kjo arsyeja pse dje Joshua humbi ndaj Usyk?

  • 26/09/2021 | 08:52

A është kjo arsyeja pse dje Joshua humbi ndaj Usyk?

Anthony Joshua ka humbur mbrëmë titujt kampion nga boksieri ukrainas Oleksander Usyk, shkruan Gazeta Metro.


Në një intervistë pas ndeshjes, Joshua ka thënë se nga raundi i 9’të nuk ka parë mirë me syrin e tij të djathtë.

Njohës të boksit dhe komentues në rrjetin social Twitter kanë thënë se kjo mund të jetë edhe arsyeja pse ai u dominua aq shumë në raundet e fundit të meçit.

Në fund, vlen të theksohet se Joshua ka thënë se do të ketë revansh ndaj Usyk. /gazetametro.net 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë