Loading…

A është kjo puna më e pisët në botë?

  • 12/07/2020 | 08:50

A është kjo puna më e pisët në botë?

Izolimi në shtëpi për shkak të koronavirusit ka shkaktuar dhe një problem tjetër në të gjithë globin dhe ajo është bllokimi i kanalizimeve për shkak të mbeturinave plastike dhe të pariciklueshme.


Por këta pastrues të guximshëm mund të kenë punën më të pisët në botë ndërsa notojnë thellë në lumenj mbeturinash në Bangladesh për të ndihmuar në pastrimin e kanaleve.

Fotografitë e jashtëzakonshme tregojnë vullnetarët ndërsa pastrojnë brigjet e lumenjve që rrethojnë një kanal në Dhaka.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë