Loading…

‘A është ky trajtimi që ata meritojnë’, LDK: Pushteti po ndëshkon komunat dhe qytetarët

  • 26/03/2023 | 18:46

‘A është ky trajtimi që ata meritojnë’, LDK: Pushteti po ndëshkon komunat dhe qytetarët

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka kritikuar qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti, duke thënë se kjo e fundit po ndëshkon komunat me ndarjet buxhetore, shkruan Gazeta Metro.


Nga LDK’ja është thënë edhe se, përmes komunave po ndëshkohen qytetarët.

Komunikata e LDK’së:

Pushteti po ndëshkon komunat e Kosovës me shumë padrejtësi në ndarjet buxhetore për vitin 2023. Asnjë investim në 18 komuna vetëm sepse nuk kontrollohen nga pushteti.

Përmes komunave po ndëshkohen qytetarët. A është ky trajtimi që ata meritojnë? /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë