Loading…

A flini vetëm, shkenca tregon avantazhin e madh

  • 13/05/2022 | 21:38

A flini vetëm, shkenca tregon avantazhin e madh

Nëse jeni beqarë dhe jeni mësuar të flini vetëm ose nëse keni zgjedhur të flini më shumë se partneri, duhet të dini se keni një avantazh të madh ndaj femrave të tjera.


Çfarë është kjo? Ju patjetër keni një gjumë shumë më cilësor.

Sipas një studimi të Universitetit të Leeds, 30% e grave që flenë me partnerin e tyre çdo ditë, pranojnë se gjumi nuk është aq i këndshëm sa dikur kur flinin vetëm.

Ndonjëherë femrat kishin probleme të qarta me zakonet e partnerit (gërhitës, gjumë i shqetësuar), por një përqindje shumë e madhe nuk kishin asgjë për të fajësuar gjysmën tjetër.

Kjo do të thotë, edhe nëse partneri i tyre do të ishte i qetë, ato do të preferonin të flinin në shtretër të veçantë.

Nuk e dimë saktësisht se cila është arsyeja, megjithatë e dimë se një rikthim në të kaluarën të bën të kuptosh se në cilën anë jeni.

Çfarëdo që të bëjmë, është tjetër gjë të zgjohesh nga shtrati çdo mëngjes, apo jo?

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë