Loading…

A janë marrëdhëniet intime dhurata më e mirë për Shën Valentin

  • 12/02/2024 | 19:27

A janë marrëdhëniet intime dhurata më e mirë për Shën Valentin

Një sondazh i Swagbucks që studioi dhuratat kryesore që burrat dhe gratë duan të bëjnë dhe të marrin për ditën e Shën Valentinit zbuloi se seksi ishte zgjedhja më e mirë midis 90 për qind të burrave amerikanë.


Dhurata numër një që njerëzit planifikojnë të bëjnë është një darkë romantike me mbi 90 për qind të burrave dhe grave që zgjedhin darkën si zgjedhjen e tyre kryesore. Seksi vjen në vendin e dytë me 81 për qind të burrave dhe 79 për qind të grave që planifikojnë të “ndajnë dashurinë” në ditën e Shën Valentinit.

Burrat do të japin:

Lule – 81%

Çokollatë – 76%

Bizhuteri – 61%

Gratë do të japin:

Çokollatë – 61%

Pushime në fundjavë – 55%

Veshje – 55%

Sondazhi zbuloi gjithashtu se tre të katërtat e amerikanëve shpresojnë të marrin diçka në këmbim të dhuratës së tyre.

Pothuajse gjysma (46 për qind) presin me padurim seksin, pasuar nga një dhuratë ose darkë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë