Loading…
A ka kosovarë të vdekur nga sulmi në Zelandë të Re? Flasin nga MPJ
  • 15/03/2019 | 11:20

A ka kosovarë të vdekur nga sulmi në Zelandë të Re? Flasin nga MPJ

Në numrin prej rreth 50 të vrarëve në sulmin në Zelandën e Re, ende nuk dihet nëse ka ndonjë kosovarë në mesin e tyre.


Megjithatë, në një përgjigje nga Ministria e Punëve të Jashtme kanë bërë të ditur se janë në kontakte të vazhdueshme me ambasadën atje, mirëpo, deri më tani nuk ka ndonjë konfirmim.

“Nuk ka ndonjë konfirmim për ndonjë qytetar të Kosovës që ka vdekur megjithëse ne jemi në kontakte të vazhdueshme”, kanë bërë të ditur nga MPJ, transmeton express.

Deri më tani nga sulmi terrorist që ka ndodhur në Zelandën e Re numri i të vdekurve ka arritur në 49.

41 prej tyre u vranë në xhaminë e Deans Avenue, derisa tetë të tjerët në një xhami tjetër.

Serbia e fuqishme ( Zoti është serb): Kënga për Karaxhiqin që terroristi e dëgjoi para se të vriste afër 50 persona

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë