Loading…

A ka qenë Kurti në UÇK, kjo është përgjigja që jep Haradinaj

  • 28/09/2021 | 23:20

A ka qenë Kurti në UÇK, kjo është përgjigja që jep Haradinaj

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar nëse ka qenë Kryeministri, Albin Kurti, gjatë luftës në UÇK.

Haradinaj ka thënë se nuk e ka parë Kurtin gjatë luftës megjithatë e admiron rolin e tij gjatë luftës, përcjell Periskopi.

“Unë nuk kam informata se ai ka qenë në UÇK. Se kam parë gjatë luftës. Kam pasë simpati në rolin e Albinit gjatë luftës. E kam pritur kur është kthyer pas burgut sic i kemi pritur të gjithë të burgosurit politik gjatë kohës së luftës”, tha ai.

“Njerëzit I kanë pikëpamjet e veta. Nëse ai është ndje UÇK atëherë ashtu le të jetë”, tha Haradinaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë