Loading…

‘A kalon Zajednica?’: Konjufca i përgjigjet kështu pyetjes së Lekajt

  • 11/06/2021 | 13:34

‘A kalon Zajednica?’: Konjufca i përgjigjet kështu pyetjes së Lekajt

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj ka pasur disa akuza për Qeverinë në pushtet, Lëvizjen Vetëvendosje.


Lekaj para deputetëve të LVV-së ka pyetur se a i kanë ndryshuar qëndrimet, derisa, ka përmendur në fund edhe Zajednicën.

Deputeti i Aleancës tha se “Zajednica nuk kalon”, ka qenë refren i LVV-së.

Për këtë arsye e ka pyetur Qeverinë se a do të kalojë “Zajednica”, tash kur dialogu po rifillon me ndërmjetësim të Brukselit.

“Kryeministri nuk është këtu, por ka qenë refren i LVV-së që Zajdednica nuk kalon. Për fund po ju pyes, a kalon Zajdenica a nuk kalon?”, ka pyetur Lekaj.

Të njëjtit në mungesë të kryeministrit Albin Kurti iu është përgjigjur duke qeshur kreu i Kuvendit, Glauk Konjufca.

“Me gjasë jo”, tha shkurtimisht ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë