Loading…

A po frikësohet Haskuka? Mësoni se me kënd ka lidhë koalicion

  • 28/10/2021 | 20:35

A po frikësohet Haskuka? Mësoni se me kënd ka lidhë koalicion

Kryetari aktual i Prizrenit, njëherësh edhe kandidat i Vetëvendosjes për kryetar të kësaj komune, Mytaher Haskuka ka bërë me dije se ka marrë mbështetjen të një partie tjetër për balotazh.


Ai ka thënë se bëhet fjalë për partinë e zv/ kryeministres Emilija Rexhepi (NDS).

“Angazhimit tonë po i bashkohet edhe një parti tjetër. Sot zv/kryeministrja Emilja Rexhepi konfirmoi se do të mbështes kandidaturën time për kryetar të komunës. Falënderoj edhe partitë tjera që në raundin e parë më kanë mbështetur”, ka thënë Haskuka në një konferencë për media.

Më tutje, ai ka thënë se më 14 nëntor, qytetarët do të vendosin me votë se a duan kthim prapa në Prizren apo vazhdim të qeverisjes, siç thotë ai të mirë.

Kryetari aktual i Prizrenit ka thënë se Vetëvendosje në krahasim më zgjedhjet e 2017 në këtë komunë ka arritur të dyfishojë numrin e asamblistëve dhe votat për kryetar të komunës.

Por, kjo sipas tij, është e pamjaftueshme dhe se të gjithë duhet angazhuar në balotazh.

Ai ka ftuar të gjithë aktivistet që të mobilizohen për të arritur fitore më 14 nëntor.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë