Loading…

A po kthehen përsëri në qeverinë Haradinaj? Përgjigjet Lista Serbe

  • 04/04/2018 | 23:01

A po kthehen përsëri në qeverinë Haradinaj? Përgjigjet Lista Serbe

Igor Simiq, nga Lista Serbe, është kundërpërgjigjur ndaj deklaratës së Memli Krasniqit të PDK-së se përfaqësuesit e Listës Serbe duhet të kthehen në Qeverinë e Kosovës.


“Qëndrimi që është shfaq atë ditë (ditën e arrestimit të Marko Gjuriq) ndaj popullit serb dhe përfaqësuesve serbë në Mitrovicë që shenjë që tregon se ne nuk mund të kthehemi në atë qeveri”, ka thënë Simiq, shkruan Radiokontaktplus, përcjell Klan Kosova.

Ai ka thënë se ky subjekt politik i pret zgjedhjet e reja.

“Nuk frikohemi nga zgjedhjet e reja. Ne kemi fituar mbi 90 përqind të votave të serbëve në Kosovë dhe nëse e prapë votohet, ne do të fitojmë edhe më shumë pasi që qytetarët na besojnë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë