Loading…

A po vjen fundi i botës? (FOTO)

  • 23/11/2016 | 10:06

A po vjen fundi i botës? (FOTO)

Pak ditë më parë Zelanda e Re u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.8 ballë, nga i cili humbën jetën të paktën 2 persona, me dhjetëra të tjerë u plagosën, ndërsa dëmet materiale ishin të shumta.

Ndërkohë së fundmi janë publikuar pamje të kapura me “drone”, të cilat tregojnë fuqinë shkatërruese të tërmetit të javës së kaluar.

Video e re është kapur përgjatë Kekerengu Fault, një zonë kodrinore malore, ku si pasojë e lëvizjes së fortë tektonike toka ka pësuar një çarje rreth 10 metra.

Më parë u publikuan edhe pamje të shembjes së një shpati mali si pasojë e lëkundjeve të fuqishme.

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë