Loading…

A u konvertua Rugova në katolik: Flet Don Lush Gjergji

  • 29/12/2021 | 12:01

A u konvertua Rugova në katolik: Flet Don Lush Gjergji

Don Lush Gjergji ka qenë i ftuar së fundi në një emision. Në mesin e pyetjeve që iu bë ishte edhe ajo se a u konvertua në katolik Presidenti Historik, Ibrahim Rugova.


Ai nuk ka dhënë një përgjigje për këtë, meqenëse siç ka thënë nuk është përzier kurrë në këtë çështje dhe se nuk e ka pyetur asnjëherë Rugovën për këtë.

Tutje, ai ka thënë se ka pasur shoqëri dhe bashkëpunim 30-vjeçar me Rugovën.

“Unë nuk jam përzi kurrë në atë çështje dhe kurrë në mënyrën e drejtpërdrejtë nuk e kam pyetur. Kam pas një shoqërim dhe bashkëpunim të mirëfilltë rreth 30-vjeçar. E kam takuar herën e parë në vitin 1981 dhe kurrë nuk jam ndarë dhe e barti në mendje dhe zemër dhe e falenderoj Zotin që e kemi pas një njëri të tillë, i cili e krijoi strategjinë paqësore dhe jo dhunore dhe më kujtohet fjala e tij e mrekullueshme që s’do ta harroj kurrë “Politika nuk është matematikë”, ka thënë ai në ATV.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë