Loading…

AAK e kundërshton Hotin: Nëpunësit tonë do të kenë pushim të hënën

  • 28/11/2020 | 08:29

AAK e kundërshton Hotin: Nëpunësit tonë do të kenë pushim të hënën

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Daut Haradinaj, ka thënë se të gjithë nënpunësit e këtij Grupi Parlamentar të hënën do ta kenë pushim, përkundër që kryeministri Avdullah Hoti njoftoi dje se te hëna do të jetë ditë pune, shkruan Gazeta Metro. 


Dje kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, njoftoi se dita e hënë, 30 nëntor 2020, do të jetë ditë e rregullt e punës.

“Në të gjitha institucionet shtetërore, në institucionet arsimore në të gjitha nivelet, do të punohet me orar të rregullt, në përputhje me masat anti Covid të ndërmarra nga Qeveria”, ka njoftuar dje Hoti.

Pas këtij njoftimi është Daut Haradinaj nga AAK, ai që ka shkruar në Facebook dhe duke e kundërshtuar vendimin e kryeministrit.

Ai ka thënë se të hënën të gjithë nënpunësit e Grupit Parlamentar të AAK’së, të hënën e kanë të lirë.

“Të gjithë nëpunësit e Grupit Parlamentar të AAK-së, të hënën e kanë të lirë me rastin e Festës së Flamurit Kombëtar”, ka shkruar Haradinaj.

Më poshtë statusi i plotë i tij. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë