Loading…

AAK e mposht VV’në në Rahovec edhe me votat e diasporës

  • 24/10/2021 | 18:38

AAK e mposht VV’në në Rahovec edhe me votat e diasporës

Sot në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë numëruar votat që kanë ardhur nga diaspora për zgjedhjet lokale të 17 tetorit.


Kandidati për kryetar të Rahovecit nga radhët e AAK’së, Smajl Latifi ka arritur të marrë 91 vota nga diaspora.

Pas tij, më së shumti ka marrë kandidati i LVV’së, Visar Korenica, gjithsej 76 vota.

Kandidati i LDK’së, Burim Krasniqi ka marrë 48 vota, ndërsa kandidati i PDK’së, Bejtullah Deliu ka marrë 10 vota.

Në zgjedhjet e 17 tetorit, Smajl Latifi i AAK’së ka arritur të sigurojë 47,23 për qind apo 9 mijë e 925 vota.

Ndërsa, kandidati i LVV’së, Visar Korenica ka marrë 24,78 për qind apo 5 mijë e 206 vota.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë