Loading…

AAK e zhgënjyer me zvarritjen e procesit për Haradinajn

  • 26/01/2017 | 14:18

AAK e zhgënjyer me zvarritjen e procesit për Haradinajn

Përmes një komunikate, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka shprehur shqetësimin për  zvarritjen e procesit ndaj Ramush Haradinajt, duke thënë se francezët po lejojnë që Serbia të zvarris procedurat.


“Kanë kaluar 20 ditë që nga ndalimi i tij dhe ende nuk ka një përgjigje definitive për lënien e tij të lirë. Njëkohësisht jemi të dëshpëruar me komoditetin e autoriteteve franceze të gjyqësisë, të cilat po lejojnë që Serbia të luajë me parimin e juridiksionit universal dhe t’i zvarrisë sa më shumë të jetë e mundur procedurat kundër Haradinajt, e të cilat në fakt nuk janë asgjë tjetër përpos lojës politike me Haradinajn dhe me Kosovën”, thotë kumtesa.

AAK, ndër të tjera, apelohet tek autoritetet franceze të drejtësisë, që të lirohet Ramush Haradinaj./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë