Loading…

AAK me fotografi rikujton masakrat e serbëve në Kosovë

  • 23/01/2017 | 15:41

AAK me fotografi rikujton masakrat e serbëve në Kosovë

Serbët kanë kryer holokaust ndaj shqiptarëve dhe nuk po e përballojnë dot humbjen ndaj Kosovës, është thënë sot në konferencën shkencore të organizuar nga AAK-ja, transmeton gazetametro.net.

Konferenca shkencore e cila u mbajt sot kishte temën me titull ‘’Gjenocidi serb në Kosovë’’.

Fitnete Ramosaj është autore ekspozitave jo të pakta në numër, sa i përket luftës së fundit të Kosovës të vitit 1998-1999, ku mijëra shqiptarë janë vrarë dhe janë masakruar, madje mbi një mijë ende kanë mbetur të zhdukur dhe sot e atëherë nuk dihet se ku gjenden eshtrat e tyre.

‘’Serbia spo mund ta perballojë humbjen që ka pas në Kosovë, sidomos në Dukagjin aty ku ishte komandant Ramush Haradinaj, e për këtë Serbia ende mban fletarrest për Haradinajn’’ është shprehur Ramosaj. /gazetametro.net.

foto-1

foto-2

foto-3

foto-4

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë