Loading…

AAK njëjtë si VV: Nis me intervista të zyrtarëve partiakë

  • 18/10/2020 | 17:45

AAK njëjtë si VV: Nis me intervista të zyrtarëve partiakë

AAK e Ramush Haradinajt ka nisur edhe videointervista me zyrtarë të saj, praktikë kjo e njëjtë me atë të Lëvizjes Vetëvendosje. Personi i parë i ftuar, është Bekë Berisha, shkruan Gazeta Metro.


Në faqen zyrtare të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, të realizuar nga përfaqësues të kësaj partie, ka folur zyrtari Bekë Berisha ka folur për jetën e tij ku ka ndarë detaje dhe momente të vështira nga koha e luftës si dhe për karrierën e tij politike.

‘’Ne një kohë kemi jetuar në Prishtinë. Për shkak të kohës që kemi qenë të okupuar atë kohë jemi shpërngul në fshatin Saradran, ku kemi jetuar me familje. Por, ajo kohë ka qenë e vështirë. Shkollën fillore dhe atë të mesme e kam përfunduar në fshatin Saradran, së bashku me vëllezërit e mi”, ka thënë Berisha, në intervistën për median partiake.

Vetëvendosje më herët ka nisur një projekt me TVV, ku herë pas herë realizohen intervista ku liderët partiakë pyeten nga bashkëpartiakë të tjerë./gazetametro.net

Aleanca gjithmonë e para për interesat e qytetarëve

Aleanca gjithmonë e para për interesat e qytetarëve

Publiée par Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sur Mardi 13 octobre 2020

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë