Loading…

AAK: Prokuroria mos të heshtë, Haskuka bleu karrigen 129 euro për 995 euro në tender

  • 29/05/2020 | 11:37

AAK: Prokuroria mos të heshtë, Haskuka bleu karrigen 129 euro për 995 euro në tender

Grupi Parlamentar i AAK-së ka reaguar lidhur me turpin e menaxhimit në Komunën e Prizrenit.

AAK ka thënë se keqpërdorimet në institucionet ku udhëheq Vetëvendosje, janë intensifikuar gjatë periudhës së kaosit të pandemisë.

AAK i ka bërë ftesë Prokurorisë që duhet të nisë hetimet sa më shpejtë.

Ky është reagimi i plotë i Grupit Parlamentar të AAK-së:

Turpi i menaxhimit në Komunën e Prizrenit. Prokuroria e shtetit nuk duhet të heshtë!

Keqpërdorimet në institucionet ku udhëheq Vetëvendosje, janë intensifikuar gjatë periudhës së kaosit pandemik. Tenderomania në Komunën e Prizrenit është një tjetër teren ku Prokuroria duhet të nis hetimet sa më shpejtë.
AAK ka bërë një përllogaritje të çmimeve reale, dhe të çmimeve me të cilat Komuna e Prizrenit ka blerë ulëse e shtylla parku, sipas një tenderi të shpallur së fundmi.

Çmimi i ulëses sipas tenderit: 995 euro
Çmimi real i ulëses: 129 euro

Çmimi i shtyllës për ndriçim sipas tenderit: 900 euro
Çmimi real i shtyllës për ndriçim: 11 euro

Shuma e përgjithshme e paguar sipas tenderit: 113,700 euro
Shuma e përgjithshme sipas çmimit real: 8,400 euro

Diferenca është 105,300 euro, që i bie se dikush nga zyrtarët komunalë të Prizrenit, i ka futur në xhep këto para.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë