Loading…

AAK’ja mbërrin në Kuvend: Depututët e saj gati për të hyrë në qeveri edhe njëherë

  • 03/06/2020 | 09:56

AAK’ja mbërrin në Kuvend: Depututët e saj gati për të hyrë në qeveri edhe njëherë

Depuetët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës janë gati për të bashkëqeverisur me Lidhjen Demokratike të Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Deputetët e AAK’së, Daut Haradinaj, Bekë Berisha, Besnik Tahiri kanë mbërritur në Kuvendin e Kosovës ku sot do të votohet qeveria e re në krye me Avdullah Hotin, ku pjesë e kësaj qeverie do të jetë edhe AAK’ja.

Deputeti i AAK’së Bekë Berisha ka publikuar një fotografi me bashkëpartiakët e tij para qeverisë së Kosovës, duke iu uruar mirëmnegjesin ndjekësve të tij.

Kujtojmë, që Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë, ndërsa në rend dite është votimi për Qeverinë Hoti. Seanca do të mbahet në ora 11:00./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë