Loading…

Abazit nuk i bëhet vonë për gjendjen e rënduar nga koronavirusi, kërkon zgjedhje

  • 12/07/2020 | 12:20

Abazit nuk i bëhet vonë për gjendjen e rënduar nga koronavirusi, kërkon zgjedhje

Zyrtarit të lartë i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazit, nuk po i bëhet vonë për gjendjen e renduar nga koronavirusi, ai  përkundër rasteve të shumta te të infektuarve dhe viktimave, ka kërkuar që në Kosovë të ketë zgjedhje, shkruan Gazeta Metro.


Abazi ka shkruar se Kosovës nuk i duhet gjendja e jashtëzakonshme, por që të ketë  zgjedhje të jashtëzakonshme, ndërsa ka harruar se Kosova po përballet me një gjendje mjaftë të rënduar nga koronavirusi.

“Kosovës nuk i duhet gjendje e jashtëzakonshme por zgjedhje të jashtëzakonshme” ka shkruar Abazi në Facebook,

Postimi i plotë:

Kosovës nuk i duhet gjendje e jashtëzakonshme por zgjedhje të jashtëzakonshme.

Besimi i qytetarëve dhe padituria qëllimkeqe nuk kompensohen me gjendje të jashtëzakonshme.

#Zgjedhje./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë