Loading…

Abazovic do të riformatizojë qeverinë njoftoi Mandic i partisë pro-serbe Fronti Demokratik

  • 19/08/2022 | 19:09

Abazovic do të riformatizojë qeverinë njoftoi Mandic i partisë pro-serbe Fronti Demokratik

Gjatë pauzës së seancës së Kuvendit të Malit të Zi ku do të votohet mosbesimi ndaj qeverisë së Abazovic është mbajtur takim mes partive fituese të koalicionit fitues të zgjedhjeve të 2020’s, transmeton Gazeta Metro.


Kryeministri malazias Abazovic dhe zëvendës kryeministri Vladimir Jokovic do të dorëzojnë propozim për formatizimin e qeverisë së Malit të Zi partive të ish koalicionit qeverisës, përfaqësuese të të cilëve ishin mbledhur për diskutime.

“Me këtë pritje dhe me dashamirësi që të dalim nga kjo krizë e rëndë politike, Fronti Demokratik do t’i gëzohej një lajmi të mirë për t’ua dhënë qytetarëve” tha Mandic.

Në hapësirat e kuvendit malazias është mbajtur takimi i liderëve të ish shumicës parlamentare që përfundoi rreth orës 18:00./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë