Loading…
ABBA paralajmëron këngë të re
  • 07/04/2019 | 08:40

ABBA paralajmëron këngë të re

Grubi i famshëm suedez, “ABBA” ka paralajmruar këngë të re, transmeton Gazeta Metro.


Për këtë ka njoftuar anëtari i bendit Björn Ulvaeus, thotë se kah muaji shtator apo tetor, adhuruesit e tyre mund të presin këngë të reja të bendit katër anëtarësh suedez, i cili u nda para 37 vjetësh.

Ulvaeus tha për tabloidin e Danimarkës “Ekstra Bladet” se nevojitet një kohë jashtëzakonisht e gjatë për ta realizuar një videoklip, duke shtuar se “ky projekt tashmë është shtyrë mjaftueshëm” dhe mezi presin ta lansojnë për publikun mbarëbotëror.

Grupi “ABBA” u bë i famshëm duke e fituar garën evropiane të muzikës “Eurovision” në vitin 1947 me këngën e tyre hit “Waterloo”./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë