Loading…

Abdixhiku ‘bombardon’ Kurtin: A je mirë, a je edhe kryeministër i veriut të Kosovës

  • 02/02/2023 | 12:03

Abdixhiku ‘bombardon’ Kurtin: A je mirë, a je edhe kryeministër i veriut të Kosovës

Një përplasje e ashpër ka ndodhur në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhiku.


Kurti tha se “para vendosjes së Asociacionit, strukturat ilegale të Serbisë në veri të Kosovës shuhen dhe bëhet dorëzimi i të gjitha armëve ilegale”.

E më pas reagoi kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku.

“Çfarë po flet  kryeministër, çështja e çarmatimit nuk është pjesë e dialogut, a je edhe kryeminisër i veriut të Kosovës, ku e ke ministrin e brendshëm. A je mirë”, ka thënë Abdixhiku.

Më pas Kurti e kishte një kërkesë për Abdixhikun, por edhe për deputetët e tjerë.

“Ruane qetësinë dhe racionalitetin. Apo më sugjeroni mua të ndërhy me forcë në veri”, pyeti Kurti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë