Loading…

Abdixhiku ia kthen Kurtit: Me qatë koordinim si mbrëmë kryeministër

  • 02/06/2023 | 13:57

Abdixhiku ia kthen Kurtit: Me qatë koordinim si mbrëmë kryeministër

Duke folur për veriun, ka pasur edhe përplasje në mes të liderëve të opozitës dhe kryeministrit, Albin Kurti. Fillimisht ka qenë opozita që ka kërkuar nga pushteti që t’i arrestoi bandat kriminale që po i kishte listuar kryeministri me emër e mbiemër, por që kurti dhe Abdixhiku kanë vazhduar me thumbime, shkruan Gazeta Metro.


Kurti duke ironizuar me liderët e opozitës, Memli Krasniqi dhe Lumir Abdixhiku, iu ka shtuar një pyetje, se a duhet të arrestohen këta kriminel me koordinim a pa koordinim, duke aluduar koordinimin me aleatët e Kosovës që kryeministri Kurti në aksioni e fundit në veri i ka injoruar.

“Arrestimin e këtyre të kriminelëve në veri a duhet të bëhet me koordinim apo pa koordinim”, iu përgjigj fillimisht pyetjes së opozitës kryeministri Kurti, i cili ironinë dhe cinizmin e ka specialitet në debate edhe kur ato janë serioze.

E menjëherë i ka reaguar lideri i LDK’së, Lumir Abdixhiku, i cili ia kujtoi kryeministrit Kurti, telefonatën e mbrëmshme nga Shtëpia e Bardhë, e që pasojë edhe ‘dorëzimi’ i Kurtit që mburrej se nuk njehë presion ndërkombëtar, menjëherë pas kësaj telefonate, Kurti në një mënyrë ka lënë të nënkuptohet se ka pranuar shkuarjen në zgjedhje të reja.

“Me qatë koordinim si mbrëmë kryeministër, me qatë koordinim” , ia ka kthyer Abdixhiku./gazetametro.net

Kurti i drejtohet Abdixhikut e Krasniqit: A me i arrestu bandat e veriut me koordinim a pa koordinim

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë