Loading…

Abdixhiku: Kurti e përdori pushtetin në fushatë, kjo nuk dhezë më në Kosovë

  • 28/10/2021 | 21:37

Abdixhiku: Kurti e përdori pushtetin në fushatë, kjo nuk dhezë më në Kosovë

Kreu i LDK’së, Lumir Abdixhikut ka thënë se kryeministri Kurti ka bërë një gabim të madh që e ka përdorur pushtetin për favor të kandidatëve të vet nëpër komuna.


Sipas Abdixhikut një kryeministër i cili shkon në një Komunë dhe thotë “Nëse fiton kandidati i imi këto projekte do të vijnë tek ju”, ai në fakt përjashton secilin qytetarë tjetër e secilin kandidatë tjetër prej projekteve legjitime që u takojnë komunave përkatëse.

“Nuk ka dalluar as në këtë fushatë shfrytëzimi i përsëritur i keqpërdorimit të pushtetit në favor të kandidatëve lokal. Përderisa një kryeministër shkon në një Komunë dhe thotë “Nëse fiton kandidati i imi këto projekte do të vijnë tek ju”, ai në fakt përjashton secilin qytetarë tjetër e secilin kandidatë tjetër prej projekteve legjitime që u takojnë komunave përkatëse”.

“Këtë e kemi parë në Kosovë, është politikë e shkuar. Nuk kanë dhezë”, tha Abdixhiku.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë