Loading…

Abdixhiku nga Podujeva: Nuk ka projektet të reja, pa përfunduar ato që janë në proces

  • 13/02/2020 | 10:20

Abdixhiku nga Podujeva: Nuk ka projektet të reja, pa përfunduar ato që janë në proces

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, ka vizituar punimet e deritanishme në zgjerimin e rrugës nacionale N25, Besi-Podujevë.

Abdixhiku tha se në vitin 2020 do të ndahet buxhet shtesë dhe që nuk do të fillojnë projekte të reja, pa përfunduar ato që janë në proces.

“Kemi diskutuar me stafin kemi bërë planifikimet financiare që rruga të përfundojë në buxhetin e vitit 2020. Do të ndajmë buxhet shtesë për dinamike të re të punimeve”.

“Prioritet do t’i japim të gjitha projekteve që kanë mbet pa përfundim, nuk fillojmë të reja pa përfunduar ato që janë në proces”, raporton EO,

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë