Loading…

Abdixhiku për krizën energjetike: Qeveria Kurti nuk di, ajo vetëm kritikon

  • 28/12/2021 | 21:35

Abdixhiku për krizën energjetike: Qeveria Kurti nuk di, ajo vetëm kritikon

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka folur rreth krizës aktuale me energji elektrike në vend, transmeton Gazeta Metro.


Abdixhiku tha se pozita aktuale në Kosovë duhet të ofrojë zgjidhje për problemet me të cilat po përballet, përfshirë edhe atë energjetike.

Sipas tij, kryeministri Albin Kurti nuk e ka pasur idenë se do të ketë krizë energjike kur gjatë verës flitej për një gjë të tillë në Evropë dhe rajon.

“Qytetarët e Kosovës mbeten të vetmit pa energji elektrike në mbrëmje në Evropë”, tha Abdixhiku duke iu referuar deklaratave të Kurtit se “rryma nuk ruhet në frigorifer”.

“S’dinë, ata dinë vetëm të kritikojnë”, tha Abdixhiku në Rubikon të Klan Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë