Loading…

Abdullahu: Shqiptari shqiptarit nuk ja fal suksesin

  • 23/05/2020 | 13:14

Abdullahu: Shqiptari shqiptarit nuk ja fal suksesin

Analisti Faton Abdullahu, ka shkruar një status sot duke pyetur se a është e vërtetë se shqiptari nuk ja fal shqiptarit suksesin, shkruan Gazeta Metro.


Abdullahu ka deklaruar se kohën e fundit shqiptarët nuk po pajtohen me njëri tjetrin por po mundohen ta shkatërrojnë suksesin e tjetrit duke e gjetur te kombet e tjera.

Postimi i plotë nga Abdullahu:

Shqiptari shqiptarit nuk ja fal suksesin – a eshte e vertete ?

Nuk ka konstatim ma te keq, me regresiv, me nihilist e vetshkatrues se ky. S’do mend se ka diçka te vertete ne kete thenje idioteske. Mirepo kjo padurueshmeri per tu pajtuar apo zelli per ta shkateruar suksesin e tjetrit e gjene edhe te kombet e tjera.
Me duket se kjo thenje koheve te fundit ka gjete perkrahje me shume se zakonisht nder ne per dy arsye. E para se kjo shkon ne dobi te asaj mendesie jo vetem politike dekadente per te cilen po investohet shume – qe 20 vjet veç e kane vjedh edhe e kane shkatru kete vend. E dyta ky konstatim perkrahet e perseritet nga ata “njerez te padalun” qe nuk njohin njerez e rrethana tjera per te krahasuar e nxjerre perfundime reale.//gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë