Loading…

Abrashi i VV’së arsyeton rehatimet e familjarëve në këtë mënyrë

  • 08/04/2021 | 22:28

Abrashi i VV’së arsyeton rehatimet e familjarëve në këtë mënyrë

Deputeti i Vetëvendosjes, Artan Abrashi, ka arsyetuar emërimet e këshilltarëve politik, të cilat janë familjarë të zyrtarëve të kësaj partie, shkruan Gazeta Metro.


Sipas Abrashit, emërimet e këtyre këshilltarëve janë politikë dhe nuk paraqesin probleme.

”Tash të dy këto emërime janë profesionale por normal se janë politike sepse janë këshilltar dhe këshilltarët merren njerëz të besueshëm e të afërt e profesional dhe normalisht se janë nga partia jonë se nuk mund ti marrim nga PDK dhe LDK”,tha Abrashi.

Në dy ditët e fundit, si këshilltar politik I ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, u emërua vëllau I deputetit Fitim Uka, dhe si këshilltar i ministrit të Mbrojtjes, u zgjodh xhaxhai i kryekuvendarit Glauk Konjufca./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë