Loading…

AC Milano ambicioz, Leao rinovon kontratën me ta deri në vitin 2028

  • 02/06/2023 | 17:41

AC Milano ambicioz, Leao rinovon kontratën me ta deri në vitin 2028

Sulmuesi portugez Rafael Leao do të qëndrojë për një kohë të gjatë në Milano, ai ka nënshkruar kontratë të re me klubin, transmeton Gazeta Metro.


Përmes një  komunikate AC Milan ka njoftuar rinovimin e kontratës me sulmuesin Leao. 23-vjeçari duket se ka vendosur të ardhmen e tij në Itali, duke shërbyer me potencialin e jashtëzakonshëm që ka.

Ai deri më tani ka bërë rreth 162 paraqitje, duke shënuar 41 gola me 29 asistime që kur u bashkua në verën e vitit 2019 dhe u shpall ‘Lojtari më i mirë në Serie A’ sezonin e kaluar.

Leao ishte në kontakte me klube të tjera si Arsenal dhe Chelsea, por tani ka siguruar të ardhmen e tij me klubin italian./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë