Loading…

Acar i madh pritet në Kosovë: Në këtë ditë parashikohet që temperaturat të shkojnë në -16 gradë

  • 21/01/2022 | 14:36

Acar i madh pritet në Kosovë: Në këtë ditë parashikohet që temperaturat të shkojnë në -16 gradë

Gjatë ditës së martë në vendin tonë pritet që temperaturat të shkojnë në minus 16 gradë Celsius, shkruan Gazeta Metro.


Nga sot në vendin tonë do të mbajë mot më i ftohtë, e në fundjavë edhe rikthehen ditët e akullta, me acar të vërtetë dimëror, e kohëpaskohe edhe me reshje të dobëta bore.

Acari pritet të vazhdojë edhe në fillim të javës së ardhshme, me mundësi edhe për reshje të dobëta bore.

Sipas aplikacionit për parashikimin e motit në IOS, gjatë ditës së martë në Prishtinë dhe shumicën e qyteteve të Kosovës, pritet që temperaturat të shkojnë në minus 16 gradë Celsius. Maksimalet atë ditë pritet të shkojnë në -3 gradë Celsius.

Më poshtë keni të dhënat e plota për parashikimin e motit deri në të dielën e javës tjetër. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë