Loading…

Acer prezanton kompjuterët e rinj, pretendon se i rezistojnë baktereve

  • 14/10/2021 | 16:21

Acer prezanton kompjuterët e rinj, pretendon se i rezistojnë baktereve

Sipas kompanisë që ka kohë që ka në treg laptop antimikrobeve, por tani janë më relevant se kurrë për shkak të pandemisë, transmeton Gazeta Metro.


Acer ka prezantuar në konferencën e tyre [email protected], dy produkte të reja që kanë aftësinë të luftojnë këto mikrobe.-

Së pari sipërfaqet e ndjeshme në prekje – si tastierat, mbështjellësi, lexuesi i shenjave të gishtërinjve  – janë lyer me një agjent të argjendit të jonizuar. Ka studime që kanë treguar se joni i argjendit i lufton bakteret.

Ky agjent ka njoftuar Acer është në përputhshmëri me rregulloret e agjencisë për mbrojtjen e mjedisit dhe produkteve biologjike./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë