Loading…

Adriatik Kelmendi infektohet me COVID-19: Rezultatin e merr gjatë intervistës me Enver Hoxhajn

  • 25/02/2021 | 23:26

Adriatik Kelmendi infektohet me COVID-19: Rezultatin e merr gjatë intervistës me Enver Hoxhajn

Gazetari i njohur, Adriatik Kelmendi, ka treguar se pas testimit për COVID-19 ka rezultuar pozitiv. Ai u njoftua gjatë intervistës live sa po e mbante me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK’së), Enver Hoxhaj, shkruan Gazeta Metro. 


Kelmendi tha se është mirë me shëndet dhe se ka dhimbje të vogla të kokës dhe fytit.

Se doli pozitiv me koronavirus, Kelmendi u njoftua gjersa ishte live në emisionin që e udhëheq e ku mysafir ishte kryetari i PDK’së, Enver Hoxhaj.

Më poshtë gjeni shkrimin e plotë të Kelmendit:

S’ka se si të ndodhte ndryshe.

Sonte, në 2-3 minutat e fundit të Rubikonit më erdhi porosia se – më në fund! – edhe unë dola Covid-19 pozitiv. Pasi që kisha pasur kontakt me persona të infektuar, pardje bëra një test që rezultoi negativ, kurse sot edhe një tjetër – pozitiv.

E qartë, asnjë ditë të vetme nuk jam karantinuar që nga shpallja e pandemisë, duke punuar çdo ditë dhe duke parë se shumica e njerëzve të kontaktit dilnin pozitivë. Padyshim se i jam përmbajtur protokoleve aq sa kam mundur, kam bërë edhe shumë teste të tjera përgjatë kësaj kohe…

Me shëndet jam përgjithësisht mirë, përveç një gërrithje të lehtë të fytit dhe pak dhimbje koke. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë