Loading…

Aeroplani përplaset në një shtëpi duke lënë të vdekur 2 persona

  • 18/08/2019 | 19:52

Aeroplani përplaset në një shtëpi duke lënë të vdekur 2 persona

Të paktën dy njerëz u vranë pasi një aeroplan u përplas me një shtëpi në New York, transmeton Gazeta Metro.


Shtëpia ishte përfshirë plotësisht në flakë pas përplasjes, tha policia. Tymi ishte i dukshëm që vinte nga zona e vendbanimit, megjithëse shtëpia nuk ishte e dukshme përtej perimetrit të vendosur nga zyrtarët e zbatimit të ligjit dhe zjarrit.Shtëpia është e vendosur në një zonë banimi rurale.

Avioni ishte një model Cessna 303, sipas Bordit Kombëtar të Sigurisë së Transportit, i cili po heton përplasjen. Kapiteni i policisë së shtetit Paul DeQuarto tha në një konferencë shtypi se aeroplani së pari u ngrit nga aeroporti Orange County në Montgomery, New York, dhe më pas u ndal 40 milje larg në aeroportin Sky Acres përpara se të vazhdonte drejt Long Island.

DeQuarto tha se Cessna kishte një lloj telashi të motorit para se të godiste shtëpinë dykatëshe, por ai nuk kishte detaje të tjera.Aeroporti Sky Acres është një aeroport në pronësi private, me qasje në publik. Webfaqja e aeroportit e rendit atë si “një vend ideal ulje dhe ndalesë për udhëtarët që vizitojnë zonën e Hudson Valley dhe New England.”/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë