Loading…

Aeroporti i Nishit shënon rritje të pasagjerëve nga Kosova

  • 21/02/2017 | 20:36

Aeroporti i Nishit shënon rritje të pasagjerëve nga Kosova

Aeroporti i Nishit ka shënuar rritje të pasagjerëve që vijnë nga shtete fqinje si Kosova dhe Maqedonia.


Drejtori i aeroportit, Vladica Djurdjanović, ka bërë të ditur se mbi 14 përqind e pasagjerëve që shfrytëzojnë aeroportin e Nishit janë nga Kosova, kurse 5 përqind janë shtetas të Maqedonisë, edhe pse linja të ngjashme me këtë aeroport ofrohen edhe përmes aeroportit të Shkupit.

Aeroportin e Nishit e shfrytëzojnë diku 300 mijë pasagjerë brenda vitit. /gazetametro.net

nisairport

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë