Loading…

Aeroportit të Prishtinës i mungon mbishkrimi në gjuhën shqipe

  • 02/05/2017 | 16:33

Aeroportit të Prishtinës i mungon mbishkrimi në gjuhën shqipe

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka shfaqur shqetësimin e tij lidhur me Aerpoportin e Prishtinës, përkatësisht për faktin se këtij aeroporti i mundon mbishkrimi në gjuhën shqipe.


Pacolli përmes rrjetit social Facebook ka thënë se ky aeroport duhet si të mos ishte fare i Kosovës, përcjell gazetametro.net

“Nëse ju ka rënë në sy, sigurisht do të ndani me mua hidhërimin tuaj. Aeroporti i Prishtinës sot mban mbishkrimin “Pristina International Airport”, pra Prishtina shkruhet me “S” e jo me “Sh”. Poashtu, mungon mbishkrimi në shqip”, ka shkruar Pacolli.

“Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës”. A thua ata të PPP-së që e kanë nën kujdes dhe monitorojnë këtë aeroport janë interesuar ndonjëherë për këtë mungesë serioze, apo?”, ka përfunduar reagimin e tij i pari i AKR’së. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë