Loading…

Afër 4 mijë vota diferenca në mes të Fadil Nurës dhe Bekim Jasharit

  • 28/10/2021 | 11:01

Afër 4 mijë vota diferenca në mes të Fadil Nurës dhe Bekim Jasharit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 17 tetorit që u mbajtën në gjithë komunat e vendit, shkruan Gazeta Metro.

Përmes një mbledhje të mbajtur nga ana e KQZ’së e kryesuar nga kryetari Kreshnik Radoniqi, ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet lokale për Komunën e Skenderajt

Sipas këtyre rezultateve, zgjedhjet në Skenderaj përfunduan me raundin e parë, ku fitues del Fadil Nura me 57.9% apo 13 mijë e 123 vota.

Pas tij radhitet Bekim Jashari me 40.7% të votave apo 9 mijë e 236.

Ndërsa i treti është Sokol Halili me 1.4% të votave. /gazetametor.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]azetametro.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë